מלבי צוקים על כביש הערבה

מלבי צוקים

איך מגיעים: כביש הערבה בק”מ 123 ליד הישוב צוקים.

בדרך מהפנג'ויה עוצרים במלבי צוקים

שוקולדים, עוגות, גלידות, ללא ספק יש לא מעט קינוחים שרק המחשבה עליהם גורמת לנו לרייר על המקלדת. אבל יש קינוח אחד שהוא המלך הבלתי מעורער של הקיץ – מלבי צוקים Here We Come.

פנג’ויה אם לא היית קיימת הייתי ממציא אותך – כמו אלפי סטודנטים וסטודנטיות גם צוות המגזין ירדד לאילת בחודש שעבר ישירות לפסטיבל הפנג’ויה. היינו שמחים לספר לכם מחוויות הפסטיבל, אבל משהו בשילוב של אלכוהול, שמש אימתנית ומסיבות 24 שעות ביממה יצר לנו הרבה האנגאובר וקצת זיכרון. מה שבטוח היה מטורף.

חוזרים למרכז – מותשים, מרוסקים, רצוצים ובעיקר מבואסים שכל הכיף נגמר אנחנו עושים את דרכינו חזרה מאילת . היות ולכולנו חסר מספר לא מבוטל של שעות שינה קבענו שנתחלק בין שלושתנו בנהיגה. הרכב התחלק ל 3 דרגות – במקום הראשון והמפנק נשכב לו אראל בספסל האחורי תוך כדי שהוא נוחר את אחד הטראקים שנוגנו אתמול בבריכה (מוזיקלי הבחור) במקום השני והמכובד יושב במושב שלידי שלומי המכונה “שלומי המנקר”, באמת שהוא מנסה בכל הכוח לא להירדם כדי לארח לי חברה בזמן שאני נוהג כפי שקבענו אבל איך שחולפות הדקות ההתעפצויות גדלות והעייפות מנצחת גם אותו , ורק אני עם 2 ידיים על ההגה בפוזת “שימי עניים תבורי” מנסה להישאר מפוקס וערני. אחרי רבע שעה של נסיעה אני מרגיש שדיי, אני לא מצליח להחזיק את עצמי ערני ומפוקס על הכביש, חייבים לעצור להתרעננות כי אני פחות טוב בנהיגה בעניים עצומות. מסביבנו רק מדבר וחול, שום זכר למקום נחמד שאפשר לעצור בו ולשתות כוס קפה מעורר.

מלבי צוקים בדרך לאילת
מלבי צוקים של רפאל היצירה

הזיות במדבר – חולפות מספר דקות והעייפות מתחילה לתת את אותותיה -הזיות! אני מדמיין כ 400 מטרים ממיקומנו בצדו הימני של הכביש אוטו אוכל צבעוני כזה עם שלט מלבי צוקים ידעתי ששלומי דחף לי משהו לשתייה אתמול במסיבה ” . אנחנו מתקרבים עוד 200 מטר וואלה אני לא הוזה וש פה באמצע פאקינג המדבר אוטובוס שמוכר מלבי !!!! יש אלוהים! בחיים לא תתפוס אותי חיליק. איך שאנחנו יוצאים מהאוטו מקבל את פנינו בחור מחויך לבוש כולו בלבן – ממש מלאך, לא עוברות 3 דק ואנחנו יושבים על השמיכה שפרסנו באמצע כלום ושום דבר עם נוף למדבר אין סופי ו3 מנות מלבי קרות בידנו ! אני מוריד לרגע עניים לכיוון המלבי והוא ניראה כ” כ צבעוני על הרקע של המדבר, אני לא יודע אם זה החום או העייפות הקשה אבל בחיים לא ראיתי מלבי כ”כ זוהר ומגרה.

חלאס קישקושים והיידה מכת סוכר – שלושתינו בתיאום מושלם פותחים את הקופסא ממלאים את כפית הפלסטיק במלבי קר ואוווירווון – 3 הכפיות הגיעו ליעדם … וטוב שכך! רעננות מתוקה התחילה להתפשט לי בגוף באותם הרגעים, מהמבטים של שלומי ואראל אני מבין שגם הם עוברים את אותה חוויה משחררת ומרעננת, ללא ספק האווירה של המדבר מוסיפה עוד רובד של טעם ייחודי למלבי הטעים הזה.

מלבי צוקים - ציון סופי

  • שרות – איך שהגענו רפאל קיבל את פנינו בחיוך מאוזן לאוזן – ציון 10
  • אווירה – אין ספק שזה התבלין הייחודי למלבי הזה .השילוב של המדבר עם היצירות המוזיקליות של רפאל בעל הדוכן שמתנגנות ברקע יוצרות אווירה קסומה וייחודית – ציון 10
  • טעם – מלבי שמנת טעים במיוחד – ציון 9

מלבי צוקים – שעות פתיחה

פתחו בסופ”ש בלבד!

חמישי, שישי ושבת : 18:00 – 12:00

קצת על מושי אדלר כל הכתבות
כבר 34 שנה שאני נושם, אוכל ומתאהב סדרתי באוכל רחוב.

אז מה דעתך?

הוסף תגובה חדשה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם