חומוס שמיל כפר הרואה

חומוס שמיל
צילום: מושי אדלר, אוכל רחוב

כתובת: מתחם בית הספר הישן (ליד החנות של יעקבס)‏, כפר הרואה​

שעות פתיחה – ימי שישי בלבד מ 8:00 ועד לגרגר החומוס האחרון.

החומוס של הציונות הדתית בכפר הרואה

כשהאוזן שלי פוגשת את צמד המילים “כפר הרואה” הדבר הראשון שעולה לי לראש זה תמונה של הר”מ (רב מחנך) שלי מישיבת הרואה גוער בי אחרי עוד התגנבות החוצה מהישיבה אי שם בשנות ה- 2000 העליזות.
אחרי הביקור שלי בשישי האחרון בחומוס שמיל שבכפר אין ספק שמעכשיו האסוציאציה הראשונה שתעלה לי לראש היא חומוס משובח.

אני ושמיל משחקים מחבואים – יום שישי בצהריים אווירה של שבת עוטפת את מתחם שוק האיכרים של כפר הרואה, אפשר ממש להריח את כניסת השבת שקרבה ובאה.
אחרי 3 סיבובים שבהם לא הצלחנו למצוא את החומוסייה של שמיל במתחם , נכנענו ופנינו לאחד הילדים המקומיים שכיוון אותנו לדלת לבנה צדדית בקצה המתחם עם שילוט פשוט ומשמח חומוס שמיל.
טיפ שלנו איך שאתם מגיעים למתחם תשאלו איך מגיעים לשמיל – התושבים ייכונו אותכם בשמחה, וחבל על השמן שלכם – לבד יהיה לכם קשה למצוא את שמיל.

משפחה שכזאת – ברוב החומוסיות בהם בקרנו עד כה העובדים היו לרוב מהמגזר הערבי או ממוצא מזרחי  הופתענו לגלות שאת החומוסייה הזאת מפעילה משפחה ציונית דתית – משפחת כץ, ממש לא החומוסיונרים הטיפוסים.

כל מנה עולם ומלואו – איך שהתיישבנו שלומי אב המשפחה ומייסד החומוסייה ניגש אלינו ומציע לנו את החומוס קומפלט ואנחנו משתכנעים ברצון.
בזמן שאנחנו מנשנשים את החמוצים שזה הרגע הונחו על שולחנו אנחנו שומעים רעש מכונה שבוקע מהמטבח.
אנחנו מסובבים את הראש לכיוון המטבח ונדהמים לגלות כל מנת חומוס נטחנת במקום, אין פה פיילות ענקיות שהכינו מבעוד מועד – בוא נאמר שעל יד המונח טרי במילון הייתי ממליץ לשים תמונה של חומוס שמיל.

חומוס שמיל

מהירות זה שם המשחק – ברגע שהבנו שהחומוס נטחן עבור כל מנה בנפרד במקום חששנו קצת שייקח הרבה זמן עד שנזכה לטעום מהחומוס אבל להפתעתנו עברו 5 דקות ומנות החומוס היו כבר על שולחננו. 

חומוס טוב הכל טוב – מהמפגש הראשון של הפיתה התמנית שמוגשת במקום עם החומוס של שמיל אפשר לחוש את הטריות שבחומוס הטעים והחם הזה.
כל כך הרבה טעמים עמוקים בצלחת של חומוס גרגירים אחת.

חומוס שמיל - ציון סופי

  • שירות – מהרגע הראשון שהגנו קיבלנו שירות אדיב וסופר מהיר, בנוסף הוצע לנו בסוף הארוחה ריפיל על חשבון הבית  ציון 10.
  • אווירה – לא האווירה הקלאסית של חומוסייה אבל זה דווקא מה שיפה באווירה הייחודית שמשפחת כץ משרה במקום – ציון 8.
  •  טעם – חומוס חם וטעים להפליא, אין אפס ברגע שנותנים כ”כ תשומת לב לכל מנה ומנה בנפרד החומוס יוצא מדהים! – ציון 10.
  • מחיר – 27 שקלים עבור מנת חומוס זה ללא ספק מחיר הוגן! במידה ואתם רעבים “חצי קלאצ'” תוכלו לבחור במנה קטנה ( מנת ילדים) ב 15 שקלים בלבד – ציון 10
  • חניה – יש חניון (חינם) במתחם בית הספר הישן , במידה והוא מלא תרגישו חופשי להחנות במגרש החול שמאחורי המתחם או בצידי הדרך. אל דאגה במושב הזה לא מחכה לכם פקח מאוחרי השיחים – ציון 10 
קצת על מושי אדלר כל הכתבות
כבר 32 שנה שאני נושם, אוכל ומתאהב סדרתי באוכל רחוב.

אז מה דעתך?

הוסף תגובה חדשה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם