חומוס מגן דוד – שוק הכרמל

חומוס מגן דוד שוק הכרמל
צילום: מושי אדלר, אוכל רחוב

כתובת : הכרמל 11, תל אביב יפו

לנגב חומוס באווירה שונה

יום שישי זה יום שנהוג ללכת לבית הכנסת ולא פחות חשוב מביקור בבית התפילה ביום הקדוש, זוהי מצוות “ניגוב החומוס בשישי” שידועה כאחת  המצוות החשובות ביותר בתרי”ג המצוות הקולינריות. אז חשבנו לעצמנו למה לא לשלב בין השניים והלכנו בשישי האחרון לנגב בחומוס מגן דוד שבשוק הכרמל.

רק שוק הכרמל יביא שלום – לדעתי כמו שקבוע בחוק שפעם בשבוע חובה על האזרח לקחת יום שבתון ככה יש לקבוע חוק שכל אזרח במדינת ישראל חייב לפחות פעם אחת בשבוע לבקר בשוק הכרמל. מתחם שמציג דו קיום מופתי בין כל הצבעים, טעמים, עדות ודעות יכול לעשות רק טוב ולהוריד את מפלס הלחץ בסיר הרותח שנקרא ישראל.

בכל כאוס יש קוסמוס. בכל אי סדר יש סדר נסתר – שוק הכרמל ביום שישי הוא ללא ספק אחד האזורים העמוסים ביותר ביקום כולו. כשעשרות אלפי אנשים מצטופפים במתחם שוק לא הכי גדול קצת קשה לאתר נ”צ מבוקשת ולכן מראש שאלנו בכל כמה דקות בסטיונר אחר איפה ממוקם חומוס מגן דוד, וטוב שכך כי ללא הכוונה מדויקת של הבסטיונרים הצבעוניים של השוק, היינו מחפשים עד עכשיו את החומוסיה.

דה ז’ה וו מהבר מצווה – אנחנו נכנסים לחומוס מגן דוד שממוקם בין הבסטות של השוק והופ קופץ לו לראש הניגון של “ההפטרה” של הבר מצווה שלי. אנחנו פאקינג בבית כנסת שעשה הסבה לחומוסייה (סלח לי אלי על הפאקינג). שולחנות כיסאות תמונות הכל באווירת בית כנסת, מוזר, מפתיע מרענן ושונה באותה נשימה.

חומוס מגן דוד שוק הכרמל

מישהו פה התבלבל במחיר – אחרי שצלחנו את התור האין סופי של אנשים שכל מה שהם רוצים עכשיו זה להרגיש קצת חומוס בפה, קיבלנו את מנת החומוס פול שלנו וראינו שהמחיר שרשום על השלט הוא 10 שקלים – יש חומוסיות שמחיר כזה לא מספיק אפילו לחצי מנה , משהו מוזר פה חייבים לטעום את החומוס, זה לא הגיוני.

10 שקל הכי טעימים שאכלתי בחיי – אם לא מעט חששות שכנראה נפלנו על חומוס לא מוצלח, כי איך אפשר להסביר את המחיר הזה, אנחנו מעבירים ניגוב ראשון בחומוס, מכניסים לפה, וברגע אחד אווירת הקדושה של המקום ששימש בעבר כבית כנסת והטעמים המופלאים שמשתחררים מהחומוס המעולה הזה יוצרים לא פחות מחוויה רוחנית.

חומוס מגן דוד - ציון סופי

 • מחיר – 10 שקלים בלבד – מחיר משתלם מאוד למנת חומוס לא רעה בכלל! – ציון 10.
 • שרות – במו עניי ראיתי תור של 50 אנשים שממתינים בתור למנת חמוס מקבלים את מבוקשם, מהירות ומקצועיות זה שם המשחק- ציון 10.
 • אווירה – בלי שום צל של ספק התבלין הכי מיוחד בחומוס מגן דוד, חוויה של פעם בחיים –  ציון 10.
 • טעם – חומוס טרי חמים ומתובל בצורה מדויקת כל כך שעושה לך חשק להניח תפילין  – ציון 10.
 • חניה – אל תבזבזו את הזמן שלכם בחיפוש אחרי חניה באזור הצפוף ביותר במדינה וסעו ישירות לחניון הכרמל הממוקם ממש בקרבת החומוסייה.
קצת על מושי אדלר כל הכתבות
כבר 32 שנה שאני נושם, אוכל ומתאהב סדרתי באוכל רחוב.

2 Comments

 1. תתביישו לכם
  לאכול בבית כנסת?
  תסגרו שם מייד
  ותפתחו בית כנסת נורמלי לא חומוס

הוסף תגובה חדשה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם