חומוס ינאי – קדימה צורן

חומוס ינאי
צילום: מושי אדלר, אוכל רחוב

כתובת: קדימה צורן (את המיקום המדויק תקבלו מגיא)

חומוס ינאי שבקדימה צורן הוא אחד מהתוצרים הטובים הבודדים שתקופת הקורונה הביא עמה לחיינו. ואני אסביר…

אחת לכמה חודשים אני קופץ ביום שישי בצהריים לחברי הטוב קובי שגר בצור משה שבעמק חפר. ב99% מהמפגשים קובי המכונה "חויימס" מארגן לנו מהשכנים בקלנסואה חומוס אסלי. משום מה ושלא כהרגלי החלטתי שהפעם אני דואג להביא את החומוס. אחרי שוטטות של 5 דקות באפליקציית איזי הבנתי את גודל האתגר שלקחתי על עצמי, כי מסתבר שאין יותר מדי חומוסיות בעמק חפר ובמועצה אזורית חוף השרון החומוסיות הקרובות ביותר שמצאתי היו במרחק 15 דקות נסיעה. שראיתי שזה פלוס מינוס המרחק מחומוס באזור כבר חשבתי לפנות למוכר והאהוב ולנסוע לחומוס עוזי בנתניה זה אומנם 20 דקות נסיעה מצור משה אבל זה ללכת על בטוח.

לבסוף ברגע אחרון של תושייה החלטתי לבדוק עם חבר אחר שבדיוק עבר לקדימה צורן (דקה מצור משה) – בתקווה שהישועה לחומוס טוב באזור תגיע ממנו. ואכן היא הגיעה! לדבריו לפני חצי שנה אחד מתושבי השכונה שלו החל בכל יום שישי למכור חומוס בית ומשובח – חוץ מזה שמגבלות הקורונה באותם ימים לא אפשרו ישיבה במקום החומוס הביתי הזה שעונה לשם חומוס ינאי הוא ביתי במלוא מובן המילה והוא נעשה ונמכר מביתו של גיא ינאי ככה שישיבה במקום היא לא אפשרות.

 תפריט של חומוס ינאי

 • מנת חומוס קומפלט ₪25

  חומוס גרגרים עם חמוצים, חריף ופיתות תמניות טריות

 • חצי קילו חומוס ₪20
 • קופסת גרגרים גדולה ₪10
 • קופסת גרגרים קטנה ₪5
הזמנת חומוס מגיא ינאי

הייתי חייב "לעשות קצת גוגל" על גיא. בכל זאת זה פעם ראשונה שאני נוסע לביתו של אדם זר כדי לקנות חומוס. מחיפוש זריז בגוגל מסתבר שמאחורי חומוס ינאי יש "חתיכת סיפור" וגיא הוא "פאקינג" כוכב ילדים ובעלים של תיאטרון ילדים שמצא דרך יצירתית להתפרנס ולהגשים חלום קולינרי ישן בזמן שמגבלות הקורונה סגרו את התיאטראות ולא אפשרו לו להופיע לילדים. רמת הסקרנות והציפייה מהחומוס שגם ככה הייתה גבוה עד לאותו הרגע, הכפילה ושילשה את עצמה ברגע שהבנתי שאני הולך לקנות חומוס מכוכב ילדים.

לפני שיצאתי לדרך הייתי חייב לוודא שלא עובדים עליי והתכתבתי בווצאפ עם גיא כדי להיות בטוח שאני לא הוזה ושאני באמת יכול לקנות חומוס תכתבתי עם גיא בווצאפ ועל הדרך ביצעתי הזמנה.

הגעתי לכתובת שגיא שלח לי בווצאפ, לב ליבה  של שכונת וילות בקדימה צורן.  בהחלט לא המקום הסטנדרטי והמוכר לחומוסיה אבל הקורונה כמו הקורונה שינתה וגרמה לכולנו לעשות הרבה דברים שמעולם לא חשבנו שיקרו. התקשרתי ומיד יצא אלי בחור ענקי (לדעתי אם הוא לא היה כוכב ילדים הוא ללא ספק היה צריך לשקול קריירת כדורסל) עם סינר קטנטן ושקית חמה עם 2 מנות החומוס קומפלט שהזמנתי.

כל הדרך לקובי שבצור משה (דקה נסיעה) הייתי בקריז לטעום כבר את החומוס של גיא ובצדק! חומוס ינאי הוא חומוס אגדי! אני לא אוהב להעיד על עצמי אבל אני מבין בחומוס, אוכל חומוס וקילומטראז' החומוסיות בהם ביקרתי בארץ לא רע בכלל… והחומוס הזה של גיא ינאי בטופ 5 בקלות. חומוס חם וחלק עם תיבול מושלם של כמון ושמן זית איכותי, בשילוב פיתות תימניות מדהימות הופכות את החומוס הזה לתצוגת תכלית!

חומוס ינאי ציון סופי

 • מחיר – 25 שקל למנת חומוס מהמשובחות שתטעמו בחיים שלכם זה מחיר אטרקטיבי מאוד – ציון 10
 • טעם – חומוס טעים ומוקפד ברמות הכי גבוהות! נכנס בקלות לטופ 5 שלי – ציון 10
קצת על מושי אדלר כל הכתבות
כבר 34 שנה שאני נושם, אוכל ומתאהב סדרתי באוכל רחוב.

6 Comments

 1. שמעתי, באתי, הזמנתי, אכלתי.
  רבותיי שנים רבות אני פריקי של חומוס ובכן היום גיליתי שכל אשר ידעתי על חומוס זה גורנישט.
  חומוס ינאי הוא אחר שונה ומעלה את הרף גבוה גבוה מעל מה שידעתי עד היום.
  ציון 10

 2. וואו
  מרגע הביס הראשון פשוט התאהבתי!!
  החומוס הכי טעים שאכלתי עד היום ממליץ בחום!!!!
  חומוס ינאי – עלה והצלח!

הוסף תגובה חדשה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם