הטורקיה הקטנה נתניה – בורקס מושלם!

טורקיה נתניה
צילום: מושי אדלר, אוכל רחוב

כתובת: הרצל 44, נתניה

כשר

אם אני לא טועה הטורקייה הקטנה זה הבורקסיה היחידה בעיר (יכול להיות שהמצאתי עכשיו מילה אבל אל תשפטו). הטורקייה הקטנה בנתניה ששוכנת בלב ליבו של רחוב הרצל הרחוב הראשי, זה אחד מהעסקים הוותיקים ביותר בתחום האוכל רחוב בעיר ובכל פעם שאני בנתניה ותוקף אותי רעב בשעות המאוחרות של הלילה אני קופץ לטורקיה לטעום מפיסת נוסטלגיה עטופה בבצק פילו.

הטורקיה הקטנה – ארוחת הלייט האולטימטיבית בנתניה

מלבד לטעם של הבורקס בטורקיה אחד היתרונות של המקום הוא זה שכל נתנייתי יודע שבשעה 12 בלילה כל העסקים בעיר שממגישים אוכל מהיר (רחוב) נסגרות מלבד למספר מצומצם מאוד בינם הטוסט נקניק האגדי של צורי בפיצוציית השעון באזור התעשייה הישן והטורקייה הקטנה שברחוב הרצל בעיר שפתוחה כל הלילה.

חדש ימינו כקדם

לפני שבועיים קפצתי לישיבה אצל חברים מנתניה שהתגלגלה לה עד השעות הקטנות של הלילה, ובישיבות כמו בישיבות מוצלחות באיזה שהוא שלב מתחיל לצוף אצלי המנאץ' אז במקום במבה, ביסלי וכדומה שהיו בהישג יד במפגש, שמרתי על עצמי מנשנושי סרק לטובת ביקור בטורקיה. בסביבות 3 בלילה נגמרה הישיבה ובדרכי חזרה הביתה בגני תקווה, רגע לפני שיצאתי לכביש החוף עצרתי בטורקיה לבדוק אם הטעם המנצח של הבורקס שגדלתי עליו נשאר כפי שהיה.

יש דברים שלא משתנים

כנראה שיש דברים שלא משתנים: החל מכמות הרכבים שחונים כפול עם 4 אורות ממש מול הכניסה לטורקיה ממש כמו לפני 15 שנה וכלה בתנועה הבלתי פוסקת של עגלות בורקס שנכנסות ויוצאות לתנורי האפייה במקום.

לפני 2 עשורים הטורקייה הייתה פרס הניחומים האולטימטיבי שלי ושל החבר'ה שלנו אחרי לילות מאכזבים בהם הסלקטורים (ילדי כאפות) בלכת רוץ ובשאר המועדונים ביישובי עמק חפר לא הכניסו אותנו כי לא נעלנו סנדלי שורש ובמקום חולצת סוף מסלול קרועה לבשנו חולצה אלגנטית  – אבל זה כבר סיפור אחר.

אחחח יא בוייה איזה בורקס

הבורקס פיצה של הטורקיה הקטנה טעים צרחות וברמות שאי אפשר לתאר: הבצק מתפצח, המילוי טעים ועשיר בטעמים מדויקים והנדיבות שבגודל של הבורקס לא משאיר לך את הסיכוי הקטן ביותר להישאר רעב.

אני באופן אישי מעדיף את הבורקס פיצה של הטורקיה מהסיבה הפשוטה שזה הבורקס הראשון שאכלתי במקום ובזכותו התאהבתי בבורקס ובמקום אבל אני משוכנע שגם הבורקס גבינה במקום משובח.

נתניה עיר של מיונז

אני מודע לכך שחברי הירושלמים שנוהגים לאכול את הבורקס שלהם עם טחינה יזדעזעו לשמוע שבטורקיה נתניה הדיפ ששולט הוא צלוחית מיונז עם פילפלצ'ומה אדומה! זה לא מקובל, זה שמן במיוחד אבל תאמינו לי שהתוספת של המיונז השמנוני עם יחד עם הקונטרה החרפרפה (חריפה קלות) של הפילפלצ'ומה משדרג כל ביס וביס מהבורקס.

🍽️ עשיתי לכם חשק ואתם לא באזור? – מתכון קל לבורקס תרד וגבינות > 

ציונים

  • טעם – בעיניי זה הבורקס הכי טעים באזור השרון ובין הטובים בארץ – ציון 10
  • אווירה – אווירה נינוחה ועממית – ציון 9
  • חניה – אם את מגיעים בלילה יש לכם אפשרות לחנות בחניה כפולה עם 4 אורות או לחנות באדום לבן ממול, לא חשוב באיזה אפשרות תבחרו תצטרכו להציץ מדי פעם שלא דופקים לכם דוח. יש תקופות שמשטרת נתניה ופקחי העירייה עושים באזור שעות נוספות. במהלך היום זה אפילו יותר קשה וסביר להניח שהחניה הכי קרובה שתוכלו למצוא תהיה באזור הקניון (5 דקות הליכה)

שעות פתיחה של הטורקיה הקטנה בנתניה

  • ימים ראשון – חמישי: 24 שעות ביממה
  • ימי שישי – עד 15:00
  • ימי שבת – נפתח במוצ"ש
קצת על מושי אדלר כל הכתבות
כבר 34 שנה שאני נושם, אוכל ומתאהב סדרתי באוכל רחוב.

1 Comment

הוסף תגובה חדשה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם