מיט נייט פלורנטין

מיט נייט פלורנטין - סנדוויץ' אנטריקוט - israel street food
מיט נייט - סנדוויץ' אנטריקוט ניו יורקי

כשפרנה ואנטריקוט נפגשים בפלורנטין

פרנה הוא לחם מרוקאי עתיק יומין ואנטריקוט הוא נתח בשר המזוהה עם הארגנטינאים . כשמשלבים 2 סגנונות חמי מזג חייב לצאת משהו טעים , יצאנו לבדוק את השידוך במיט נייט בפלורנטין.

אייקונים של אוכל רחוב

"ברוך שלא עשני צמחוני" – אין גבול לכמות הערכה שיש לי לאנשים שבוחרים לחמול על בעלי החיים ולהיות צמחוניים , אפילו חשבתי לפני כמה שנים להתנסות בקונספט אכילת ירקות ועלים למינהם , אבל מה אני אגיד לכם כשאני רעב ובא לי לפנק את עצמי אני לא יכול שלא לפנתז על נתח בשר אכותי , את החסות והעלים אני אשאיר בנתיים להולכים על 4 .

מיט נייט - כריך אנטריקוט בפרנה - israek street food

ארגנטינאי ומרוקאי מחליטים לפתוח מסעדה – זה אולי נשמע כמו התחלה של בדיחת בזוקה , אבל לא זה ממש לא בדיחה . מסעדת המיט נייט משלבת בשרים דרום אמריקאים על הפלאנצ'ה עם לחמים ומתבלים צפון אפריקאים . מעניין ומגרה בו זמנית .

כשיש ספק אין ספק – אחרי מספר דקות של ריור אגרסיבי אל מול שלל המנות והכריכים שהופיעו בתפריט החלטתי ללכת על הבטוח – כריך אנטריקוט ניו יורקי. אנטריקוט טוב זה סוס מנצח וסוס מנצח לא מחליפים.

בלוטות הטעם בריקוד סלסה – 7 דקות אחרי שהזמנתי את הכריך הוא כבר ניצב מולי בשיא תפארתו. פרנה טרייה עם רצועות אנטריקוט , ירקות ונגיעות של כל מיני רטבים צבעוניים , להכין כריך כזה מורכב ב7 דקות מצדיק מחיאות כפיים .
אחרי שסיימתי למחוא כפיים הגיע הזמן לשחרר את "החיה" שבי ולטרוף את הכריך המגרה הזה .
לא הספקתי להגיד "מה קורה פה בכריך הזה ואיך זה שלא אכלתי פה עד עכשיו " וכבר סיימתי את הכריך . ולא זה לא בגלל שהכריך קטן , הוא בגודל מכובד מאוד , פשוט כשמשהו ממש טעים לי קצה הביסים מגיע לבי פי אמים מאוד גבוהים – וואו איזה טעמים .

ולסיכום במספרים (1 כוכב גרוע - 10 כוכבים מעולה )

  • שרות – אחד הכריכים היותר מורכבים שנתקלתי בהם הוכנו לי ב-7 דקות – 9 כוכבים
  • אוירה – אווירה צעירה וכיפית משהו בעיצוב של המקום ובמיקום שלו בלב חיי הלילה של פלורנטין החזיר אותי לימי "גלידת מונטנה" המיתולוגית -10 כוכבים.
  • טעם – רצועות אנטריקוט עשויות בצורה פשוט מושלמת בשילוב עם בצל חרוך רטבים מרעננים וירקות . וכל הטוב הזה מונח בתוך פרנה טרייה וקריספית , חגיגה של טעמים  – 10 כוכבים.

מי שאוכל לבד מת לבד. שתפו ! לא חבל ?

                                                                    ↓

About מושי אדלר 23 Articles
כבר 32 שנה שאני נושם, אוכל ומתאהב סדרתי במאכלי רחוב טעימים.